Krynica Morska

Krynica Morska

O Krynicy

Krynica Morska to idealne miejsce na udany wypoczynek w samym sercu Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej.
Krynica jest jednym z najmniejszych, pod względem liczby ludności, miast w Polsce. Usytuowana na północy Polski, na małym skrawku lądu - Mierzei Wiślanej, otoczona od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo - bukowym lasem, od dziesiątek lat przyciąga tysiące turystów. Co sprawia że turyści przyjeżdżają tu tak chętnie? Z całą pewnością klimat: czyste, obfitujące w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże z miłym dla stóp piaskiem, wysokie, białe wzniesienia wydmowe, idealnie nadające się do żeglarstwa, bogate w ryby, wody Zalewu Wiślanego oraz piękne, gęste lasy obfitujące w różne gatunki roślin i zwierząt.

Plaże

Co roku Krynicę Morską odwiedza tysiące spragnionych słońca, morskich kąpieli oraz innych atrakcji turystów. Specyfika Krynicy polega na tym, że każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Mamy bowiem plaże z pełnym zapleczem turystycznym, tj. wypożyczalnią sprzętu wodnego, przebieralniami i barami nad morzem oraz miejsca dzikie i bezludne. Rosnącym powodzeniem cieszy się plaża w okolicach Piasków, którą upodobali sobie naturyści.

Przyroda

W Krynicy Morskiej każdy stosownie do nastroju znajdzie przestrzeń do wypoczynku w samotności, do zagubienia się w tłumie, do rozrywki w gronie przyjaciół, ale i do spotkania z bogactwem form życia przyrody. Z najwyższej stałej wydmy w Europie tj. Wielbłądziego Garbu (48,5 m n.p.m.) obejrzycie Państwo piękny widok: z jednej strony Bałtyku z drugiej Zalewu Wiślanego, którego horyzont zamykają Wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej z Katedrą Fromborską. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150 letnich drzew w Rezerwacie Buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy, dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.

Atrakcje

Należy również zobaczyć starą zabudowę miasta, pochodzącą z początku XX wieku stanowiącą zespół zabytkowych willi i pensjonatów, oraz latarnię morska jedną z niewielu na Wybrzeżu, która została udostępniona zwiedzającym.
Przebywając w Krynicy Morskiej można wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka, Elbląga, drogą lądową do Gdańska, Malborka lub też do Rezerwatu Kormoranów w Kątach Rybackich.
Krynica Morska stara się o statut uzdrowiska dzięki obecności wód mineralnych chlorkowo - siarczanowo - magnezowo - sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych, hipotermalnych, idealnie nadających się do celów leczniczych i rekreacyjnych.
Krynica Morska położona jest w bardzo dobrym punkcie komunikacyjnym: z dala od zgiełku i gwaru, a jednak łatwo dostępna dla turystów.

Zapraszamy

Wybierając się do Krynicy Morskiej – jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych turystycznych miejscowości nad polskim morzem, warto uprzednio dowiedzieć się co możemy robić poza plażowaniem. Smażenie się na plaży i zabawy z morskimi falami to przecież nie jedyne atrakcje, jakie niesie ta piękna okolica.

Źródło: www.krynicamorska.tv